2017 metai

Naujoji skrydžių kryptis Kaunas-Varšuva-Kaunas leis nuskristi į Vakarų Europą ir grįžti į Kauną dar tą pačią dieną

2017 09 07

 

 

Nors šiuo metu Kauno oro uostas siūlo net 17 skirtingų krypčių, kuriomis yra vykdomi skrydžiai iš Kauno, tačiau pasiekti kai kuriuos Europos miestus neretai vis dar yra sudėtinga. Todėl jau rugsėjo 12 dieną Kauno miesto taryboje bus patvirtinta bendradarbiavimo sutartis su LOT (lenkų oro linijomis), kurios pradės vykdyti nuolatinius skrydžius kryptimi Kaunas-Varšuva-Kaunas. Tai savo ruožtu sudarys galimybę keliauti iš Kauno greičiau, patogiau ir plačiau.

 

Šia nauja kryptimi ypač džiaugiasi Kauno miesto tarybos narys bei Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininkas Andrius Palionis. Jo teigimu, ši kryptis aktuali įvairioms visuomenės grupėms. „Pirmiausia, tai aktualu verslininkams, nes ši nauja skrydžių kryptis leis tąpačią dieną nuskristi beveik į bet kurį didįjį Europos miestą, persėdant Varšuvoje, ir vėlai vakare suspėti grįžti atgal į Kauną.Miestas tikrai mato ir supranta, kad šiuo metu sparčiai Kaune besikuriantiems investitoriams yra būtina galimybė keliauti mobiliai, todėl stengiasi atsižvelgti į šį faktą ir sudaryti kuo palankesnes sąlygas“, – apie praėjusią savaitę pasklidusią naujieną kalbėjo A. Palionis.

 

Naujoji skrydžių kryptis Kaunas-Varšuva-Kaunas turėtų atsidaryti jau nuo kitų metų kovo mėnesio. Skrydžiai vyks 6 kartus per savaitę. Nusileidus Varšuvoje, pusvalandžio bėgyje, bus galima iš karto skristi į kitas 30 skirtingų pasaulio žemėlapio krypčių. Praėjus dvejoms valandoms, persėdus, bus galima pasiekti dar plius 35 kryptis. Su minėta aviakompanija bus sudaryta 3 metų trukmės sutartis, kurią praėjus terminui, bus galima nutraukti arba pratęsti.

 

Tiesa, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narys bei Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos valdybos narys Raimondas Krištaponis pastebi ir kitus šios paskelbtos naujos skrydžių krypties privalumus. „Ši nauja kryptis paskatins ir prisidės prie augančio turistų srauto Kauno mieste, ką ypač galės pajusti šioje sferoje dirbantys viešbučiai ir restoranai, nes su tikslu į Kauną atvykęs žmogus ar Kauną pasirinkęs tik kaip tarpinę stotelę, bet kuriuo atveju bent nakčiai liks Kaune, taigi naudosis mūsų viešbučių ir restoranų paslaugomis. Tai miestas jautė ir tuomet, kai Vilniaus oro uostas buvo uždarytas, o visi skrydžiai buvo perkelti į Kauno oro uostą“, – akcentavo R. Krištaponis.

 

Galiausiai, abu pašnekovai pritaria, jog šiuo atveju skrydis Kaunas-Varšuva-Kaunas, kuris truks vos valandą, bus pati patogiausia keliavimo forma iki Lenkijos sostinės. Jau šiuo metu nemažai lietuvių atostogų keliones renkasi iš Varšuvos oro uosto. Važiavimas iki Varšuvos autobusu stipriai prailgina visos kelionės trukmę, greičiau pavargstama keliaujant, o važiuojant mašina tenka apsišarvuoti kantrybe dėl vykdomų kelio remonto darbų. Be to, ir automobilio parkavimas oro uosto teritorijoje atseikėja nemažą sumą pinigų.