2017 metai

Asociacija pateikė argumentus LR Finansų ministerijai dėl sumažinto PVM viešbučiams išlaikymo

2017 06 30

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija po oficialaus susitikimo su LR Finansų ministru, kuriam buvo pateikti asociacijos argumentai dėl būtinybės išlaikyti sumažintą 9 proc. tarifą viešbučiams, buvo paprašyta pateikti papildomą informaciją apie viešbučių pelningumo rodiklius bei užimtumus savivaldybėse.

Ši informacija  buvo pateikta LR Finansų ministerijos įvertinimui ir šiuo metu laukiame papildomo susitikimo su ministru.

 

Raštas LR Finansų ministerijai, kurio argumentai dar kartą įrodo, kad eilę metų viešbučių sektorius buvo arba nuostolingas, arba pelno rodikliai buvo ženkliai mažesni už šalies vidurkį. Ir tik 2015 metais, nusistovėjus palankiai mokestinei aplinkai ir augant užsienio turistų srautui į Lietuvą, viešbučių veiklos rodikliai pasiekė bendrąjį šalies vidurkį.

Duomenys apie viešbučių pelningumą 

Viešbučių verslą Lietuvoje ypač įtakoja sezoniškumas ir tai aiškiai jaučia šalies regionai, jų viešbučiai, kur užimtumai ne didėja, o krenta.

Viešbučių užimtumai pagal savivaldybes


Tikimės, kad LVRA pateikti papildomi argumentai, šiuo metu vykstantis aktyvus asociacijos darbas, susitinkant su politikais, Seimo frakcijomis, pasisakant įvairių žiniasklaidos priemonių erdvėje, padės išlaikyti mokesčių stabilumą.

Dėkojame Lietuvos pramoninkų konfederacijai, Lietuvos verslo konfederacijai, Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų rūmams, Lietuvos laisvosios rinkos institutui, smulkaus ir vidutinio verslo tarybai, Lietuvos turizmo rūmams už mūsų pozicijų palaikymą.